Čo sa u nás udialo

Aj tento rok sú v ponuke dva termíny letnej školy voltíže. Neváhajte a prihlasujte svoje ratolesti.

V kultúrnom dome v Rozhanovciach sa 3.2.2024 konal už druhý ročník športového podujatia "Barel Cup Rozhanovce". Išlo o priateľské stretnutie na konskom trenažéri, kde v rámci zimnej prípravy predviedli svoje zostavy voltížny jazdci pred tým, ako osedlajú svoje kone a začnú súťažnú sezónu.

3.2.2024 sa v spolupráci s OZ Klub športu a kultúry Rozhanovce bude konať druhý ročník prieteľských pretekov pre voltížnych jazdcov Barel Cup Rozhanovce v kultúrnom dome v Rozhanovciach. Začiatok súťaží je naplánovaný o 9:30.

Tento rok sa nám na našej farme podarilo zrealizovať projekt, vďaka ktorému sa naše koníky budú mať lepšie a tréningy budú kvalitnejšie. Vyše polroka trvajúce aktivity priniesli vylepšenia v našich tréningových priestoroch, a to konkrétne v doplnení pieskového podkladu v našej jazdeckej aréne, vybudovaní trávnatej jazdeckej plochy a kruhovej arény....

V kultúrnom dome v Rozhanovciach sa 25.2.2023 konalo športové podujatie "Barel Cup Rozhanovce". Bola to naša organizátorská premiéra čo sa pretekov týka. Išlo o priateľské stretnutie na konskom trenažéri, kde v rámci zimnej prípravy predviedli svoje zostavy voltížny jazdci pred tým, ako všetci osedláme naše kone a začneme oficiálnu súťažnú sezónu.

Toto leto bolo vo Voltilande rušno. Stihli sme toho naozaj veľa. Okrem iného aj tri týždenné kurzy letnej školy voltížneho jazdenia a celoslovenské sústredenie vo voltíži pre deti do dvanásť rokov. Všetko to bolo možné aj vďaka tomu, že sme úspešne zrealizovali projekt pod názvom "Športuj aj ty!".

Alebo najväčšie dobrodružstvo, do akého sme sa pustili... Prešiel viac ako rok, odkedy sme sa rozhodli skúsiť dokázať niečo, čomu málokto dával šancu. Vybudovať náš VOLTILAND, miesto kde budú môcť malí aj veľkí, dvojnohí aj štovrnohí spolu pracovať, trénovať, učiť sa, oddychovať alebo len tak byť.
Keď sme prišli do areálu starého 100 ročného...

Na ranči CORNU v Janovíku sa túto sobotu konalo priateľské súťažné vystúpenie pod názvom "Pozri, čo už viem!". Pre obecenstvo aj porotkyne predviedlo ukážky voltížneho jazdenia šestnásť detí, účastníkov kurzu pohybovej prípravky na koni. Naše občianske združenie VOLTILAND Košice ako organizátor pripravilo toto podujatie pre klientov Krízového...

Pomaly sa blíži zima a s ňou aj koniec nášho projektu "Na koni - hravo a zdravo". S deťmi sme poctivo pracovali pol roka, trénovali, učili sa. A na záver nášho spoločného snaženia by sme chceli ukázať, čo všetko sa nám podarilo. Práve preto dňa 26.10.2019 o 9:00 organizujeme súťažné vystúpenie na ranči CORNU v Janovíku. Deti klientov krízového...

Voltižéri z občianskeho združenia VOLTILAND Košice dnes pripravili pre deti klientov Krízového centra Arcidiecéznej charity v Košiciach malé prekvapenie, keď im v rámci letnej športovej olympiády predviedli ukážky voltížneho jazdenia.