BAREL CUP Rozhanovce 2024 úspešne za nami

07.02.2024

V kultúrnom dome v Rozhanovciach sa 3.2.2024 konal už druhý ročník športového podujatia "Barel Cup Rozhanovce". Išlo o priateľské stretnutie na konskom trenažéri, kde v rámci zimnej prípravy predviedli svoje zostavy voltížny jazdci pred tým, ako osedlajú svoje kone a začnú súťažnú sezónu.

Organizátorom bolo občianske združenie Voltiland Košice pôsobiace v blízkej obci Opiná v spolupráci s OZ Klub športu a kultúry Rozhanovce. Pretekov sa zúčastnili cvičenci zo šiestich klubov z celého Slovenska a to konkrétne z JK Farao Trnovec nad Váhom, JK SŠ Ivánka pri Dunaji, JK Freestyle Poprad, OZ Galaxia Spišská Teplica, TJ Slávia UVLF Košice a Voltiland Košice.

Prostredie kultúrneho domu opäť umocnilo podané výkony všetkých športovcov v kategóriách jednotlivcov, dvojíc a skupín a deň sa niesol vo vynikajúcej atmosfére a v pozitívnom športovom duchu. Diváci mali možnosť si vychutnať eleganciu a športové umenie cvičencov v reprezentatívnom prostredí zrenovovanej sály.

Víťazi, ako aj všetci účastníci, si okrem vecných cien z pretekov odniesli krásne zážitkzy a cenné skúsenosti. Tie im pomôžu doladiť formu pred prvými pretekmi sezóny na koňoch, ktoré na voltižérov čakajú v apríli. Celkovo sa pretekov zúčastnilo 22 jednotlivcov, 6 dvojíc a 4 skupiny. Prvenstvá v jednotlivých kategóriach si odniesli Dorota Kazárova z JK Farao v D1 ženy, Samuel Necela z Voltiland Košice v D2 muži, Rebeka Kemény zo SŠ Ivánka pri Dunaju v D2 ženy, Katarína Nagyová z JK Farao v J2 ženy, Ema Kolesárova z OZ Galaxia Spišská Teplica v S3 ženy, skupina OZ Galaxia Spišská Teplica kat. S3, skupina TJ Slávia UVLF Košice v kat. J2 a dvojica z TJ Slávia UVLF Košice v zložení Veronika Pavľaková a Alica Jalčová.