Ponuka kurzov

Individuálne cvičenie pre deti
Individuálne cvičenie pre deti

Individuálne cvičenie pre deti je 30 minútove cvičenie pre deti vo veku od 3 rokov. V úvode cvičenia sa dieťa krátko rozcvićí na zemi, potom nasleduje precvičenie cvikov na Barim (barel/trenažér) a následne už hurá na koňa. Dieťa začína s veľmi jednoduchými cvikmi na uvoľnenie sa, zladenie sa s koňom a získanie dôvery v koňa a svoje schopnosti. Postupne sa pridávajú náročnejšie cviky, ktoré vedú k spevneniu tela, zlepšeniu kondície a rovnováhy. Toto cvičenie je skvelá pohybová prípravka a spôsob, ako dieťa zoznámiť s jazdeckým športom.

Individuálne cvičenie pre dospelých
Individuálne cvičenie pre dospelých

Individuálne cvičenie pre dospelých je určené pre všetkých, ktorí obľubujú netradičné aktivity, pre tých, ktorí majú sedavé, či stresujúce zamestnanie a potrebujú zrelaxovať, ako aj tých, ktorých vždy lákal jazdecký šport, ale potrebujú získať odvahu a dôveru v koňa pod vedením skúseného trénera. Cvičenie je 30 minútové s podobným priebehom ako u detí (strečing na zemi, inštruktáž na trenažéri a samotné cvičenie na koni), Táto aktivita je skvelá na uvolnenie chrbtice, hlavne pánvovej oblasti a krku, spevnenie pohybového aparátu, ale v neposlednom rade je to úžasný spôsob na odbúranie stresu a načerpania pozitívnej energie.

Vozenie
Vozenie

Vozenie na koni je aktivita určená pre deti vo veku od 2 rokov, ale aj dospelých. Skvelý spôsob zoznámenia sa s koníkom, spoznania pocitu jazdy na koni. Je možné dohodnúť si aj vozenie pre skupiny. Pre tých najmenších je možnosť povozenia sa naraz s mamkou.

Rekreačné jazdenie na koni je určené pre deti od 8 rokov a dospelých, od uplných začiatočníkov po pokročilých. Jazdecká hodina trvá 60 minút, pričom 15 minút je určených na prípravu koňa, klient sa učí koníka samostatne vyčistit a nasedlať. Samotná jazda trvá 45 minút. V prípade začiatočníkov je kôň vedený na lonži v kruhu pod kontrolou instruktora. Pokročilejší jazdci jazdia samostatne, pod dohľadom.  Pre pokročilých jazdcov je možné absolvovať aj jazdu v teréne, v okolitej prírode.
Jazdenie je skvelé na uvolnenie stresu a psychický relax, zlepšenie fyzickej kondície, posilnenie rôznych svalových partií.

Vystúpenia a vozenie detí na akciách
Vystúpenia a vozenie detí na akciách

Chceli by ste na svojej  akcii dopriať deťom niečo nové a zaujímavé? Po individuálnej dohode, v prípade vyhovujúceho priestoru, Vám vieme ponúknuť vystúpenie s ukážkami voltížneho jazdenia a/alebo vozenie detí na Vašich firemných akciách, MDD, táboroch, či detských oslavách.

Kondičný tréning
Kondičný tréning

Pre voltížnych jazdcov ponúkame kondičný tréning.  Tréning na zemi a konskom trenažéri je určený pre všetkých, ktorý chcú zlepšiť svoju kondíciu, techniku a prejav. Individuálne aj skupinové tréningy si môžete dohodnúť v rámci spestrenia vášho tréningového procesu, buď u nás, alebo aj u vás.