VOLTILAND spestril deťom prázdniny

15.07.2019

Voltižéri z občianskeho združenia VOLTILAND Košice dnes pripravili pre deti klientov Krízového centra Arcidiecéznej charity v Košiciach malé prekvapenie, keď im v rámci letnej športovej olympiády predviedli ukážky voltížneho jazdenia.

Na Poľnej ulici v Košickej Novej Vsi sa dnes športovalo. Zamestnanci Krízového centra pre "svoje" deti zorganizovali letnú olympiádu. Celodenný program im spestrilo aj vystúpenie voltížnej skupiny VOLTILAND Košice. Malí i veľkí cvičenci predviedli svoje umenie na hnedákovi Teamovi, zacvičili svoje voľné zostavy, ktorými v tejto sezóne aj úspešne pretekajú v súťažiach Slovenského voltížneho pohára. Zároveň premiérovo ukázali skupinovú zostavu, v ktorej ukázali cviky vo dvojiciach aj trojiciach. Po ukončení vystúpenia si mohol každý, kto nabral odvahu, vyskúšať, či je pravda, že najkrajší pohľad na svet je z chrbta koňa. Deti z krízového centra sa previezli na priateľskom valachovi a ich žiarivé úsmevy prezrádzali viac, ako mohli slová. Ich deň bol bohatí na zaujímavé aktivity aj zážitky.

Pre deti z Krízového centra to nebolo posledné stretnutie so štvornohým partnerom. Viacerí z nich budú ďalej absolvovať kurz pohybovej prípravky, v rámci ktorého sa naučia základy voltížneho jazdenia a starostlivosti o koňa.

Vystúpenie, ako aj kurz pre deti sú realizované v rámci projektu "Na koni - hravo a zdravo". Projekt 'Na koni - hravo a zdravo' je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou" .