Športuj aj ty alebo extrémna premena po našom

21.09.2022

Toto leto bolo vo Voltilande rušno. Stihli sme toho naozaj veľa. Okrem iného aj tri týždenné kurzy letnej školy voltížneho jazdenia a celoslovenské sústredenie vo voltíži pre deti do dvanásť rokov. Všetko to bolo možné aj vďaka tomu, že sme úspešne zrealizovali projekt pod názvom "Športuj aj ty!".

Tento projekt sme mohli uskutočniť vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a jeho cieľom bolo vybudovanie doskokovej jamy, ktorá slúži na nácvik gymnastických a akrobatických prvkov. Extrémna premena ošarpaného kúta budovy na významnú časť telocvične sa začala svojpomocnou prípravou doskočiska. Pomocnú ruku pridali aj rodičia detí z nášho klubu a tak sa práca spojila aj s utužovaním kolektívu. Finančné prostriedky od Nadácie SPP sme využili na nákup molitanovej výplne a športového náčinia, ktoré doplnilo výbavu telocvične.

Cieľ sa nám podarilo splniť a "molitanová jama" je už naplno využívaná. Aktuálne prináša najviac radosti a zábavy práve ona a aktivity v nej. Veríme, že nám a našim zverencom bude dlho slúžiť a pomôže nám v zlepšovaní sa.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť našu cestu za vysnívanou jamou :)