Škola končí, my pokračujeme

26.06.2019

Končí sa školský rok a končí sa aj druhý mesiac nášho projektu "Na koni - hravo a zdravo". Ale my nekončíme. Vstupujeme do leta odhodlaní pokračovať v začatej práci. Posilnení pozitívnymi zážitkami sa už tešíme, ako prázdninové dni využijeme na ďalšie tréningové stretnutia s deťmi z Krízového centra na Poľnej 1 v Košickej Novej Vsi. 

Za prvé 2 mesiace sa nám podarilo zrealizovať 14 tréningových stretnutí, na ktorých sa v 5 členných skupinách vystriedalo 22 detí vo veku od 5 do 13 rokov. Chlapci aj dievčatá sa zoznámili s našimi štvornohými partnermi, už vedia, ako ich majú čistiť, vodiť, či osprchovať po tréningu v rozpálený deň. Vedia, akú pochúťku im môžu za prácu doniesť a hrdo vyťahujú z batôžokov jabĺčko či mrkvu. Strach z uhryznutia prevýši túžba odmeniť valacha Tea alebo kobylku Evelin a odvážne nastavujú vystreté ruky s odmenou ku konským ústam. Naberajú odvahu na cvičenie a získavajú dôveru v koňa aj svoje schopnosti. Je úžasné sledovať, ako sa snažia zlepšovať, prekonávať samých seba. Tie najjednoduchšie cviky pomaly striedajú náročnejšie a deťom sa čas strávení pri koňoch začína máliť. Dokonca ich dôveru získavame aj my, tréneri, a už sa dozvedáme aj ich malé tajomstvá. Skupiny sa stmeľujú, pomáhajú si a navzájom si radia. Už sa nevieme dočkať, ako sa nám spolu bude dariť ďalej..

Projekt "Na koni - hravo a zdravo" je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.