BAREL CUP Rozhanovce 2023

04.04.2023

Barel Cup Rozhanovce 2023

V kultúrnom dome v Rozhanovciach sa 25.2.2023 konalo športové podujatie "Barel Cup Rozhanovce". Bola to naša organizátorská premiéra čo sa pretekov týka. Išlo o priateľské stretnutie na konskom trenažéri, kde v rámci zimnej prípravy predviedli svoje zostavy voltížny jazdci pred tým, ako všetci osedláme naše kone a začneme oficiálnu súťažnú sezónu.

Podujatie sa podarilo zorganizovať vďaka spolupráci s OZ Klub športu a kultúry Rozhanovce. Pretekov sa zúčastnili cvičenci zo šiestich klubov z celého Slovenska a to konkrétne z JK Farao Trnovec nad Váhom, JK SŠ Ivánka pri Dunaji, TJ Slávia SOUP Šaľa, OZ Galaxia Spišská Teplica, TJ Slávia UVLF Košice a Voltiland Košice.

Kultúrny dom poskytol krásny priestor, ktorý ešte umocnil podané výkony všektých športovcov v kategóriách jednotlivcov, dvojíc a skupín a deň sa niesol vo vynikajúcej atmosfére a v pozitívnom športovom duchu. Víťazi ako aj všetci účastníci si z pretekov odniesli okrem zážitkov aj vecné ceny, ktoré im na vyhodnotení odovzdal pán starosta obce Rozhanovce Ing. Matúš Adamčík. Prvenstvá v jednotlivých kategóriach si odniesli Naďa Marčeková zo SŠ Ivánka pri Dunaju v D1 ženy, Samuel Necela z Voltiland Košice v D2 muži, Katarína Nagyová z JK Farao v D2 ženy, Ema Dudonová z JK Farao v J2 ženy, Ema Kolesárova z OZ Galaxia Spišská Teplica v S3 ženy, skupina JK Farao v kat. D1, skupina TJ Slávia UVLF Košice v kat. J2 a dvojica z SŠ Ivánka pri Dunaji v zložeí Tary Júlia Kémeny Rebeka.

Verím, že sa nám podarilo založiť novú peknú tradíciu a uvidíme sa opäť o rok.